Lalki Barbie – kultowa zabawka dla dziewczynek

Lalki Barbie to od lat kultowa zabawka dla każdej dziewczynki. Na pewno każdy z nas choć raz miał ją w ręce. Pomimo swojej długiej historii, zabawkowa blond piękność wciąż nie traci na popularności.

Historia

Pierwsza lalka Barbie powstała w 1959 r. Jej autorką była amerykańska businesswoman Ruth Handler, która zainspirowała się niemiecką lalką Bild Lilli. Handler przerobiła projekt lalki, nadając jej imię Barbie – zdrobnienie imienia jej córki, Barbary. Lalka szybko zdobyła popularność. Pierwsze Barbie były szyte w Japonii. Lalka miała włosy zaczesane w kucyk, a ubrana była w strój kąpielowy w biało-czarne paski. Pierwsza Barbie występowała w dwóch wersjach – jako blondynka i brunetka.

Najpopularniejsze modele

Przez lata pojawiło się na rynku całe mnóstwo modeli lalki Barbie. Jedną z bardziej lubianych przez dziewczynki jest Barbie Dreamtopia – do wyboru w stroju syreny i księżniczki. Zestaw taki wyposażony jest w szczotkę, spinki, tiary i ozdobne grzebyki, co sprawia właścicielce frajdę dowolnego czesania ulubionej lalki.

Kolejną popularną odsłoną kultowej zabawki jest Barbie w zestawie z miniaturowym pomieszczeniem, takim jak domek, kuchnia lub salon piękności. W zestawach do tej serii znajduje się mnóstwo akcesoriów do zabawy. Przykładowo, zestaw Barbie Bakery Playset zawiera m.in. dwa rodzaje ciasta, piekarnik, elementy do dekoracji ciasta, nakładki, talerzyki oraz puszkę na babeczki.

Nowa seria

Od niedawna produkowana jest nowa seria lalki – Cutie Reveal, w której Barbie wyposażona jest w kostium zwierzątka – kotka, pandy lub królika. Każdy zestaw wyposażony jest w cztery torebki z akcesoriami, takimi jak: ubranie do przebrania zamiast kostiumu, grzebień, opaska z uszkami zwierzątka i miniaturowe zwierzątko.

Ciekawym detalem tego wydania lalki jest możliwość zmiany koloru jej twarzy – Barbie ma na sobie makijaż inspirowany wybranym zwierzakiem, który można zmyć pod wpływem zimnej wody i grzebyka, natomiast pod wpływem ciepłej wody można przywrócić jej wcześniejszy wygląd.

Lalki barbie dostępne m.in. w TaniaKsiazka.pl to zatem ponadczasowy prezent dla każdej dziewczynki.