Lalki Barbie ciągle w modzie

Lalki Barbie wielokrotnie zaskoczyły swoimi kreacjami, kolorami czy zawodami, które wykonywały. Są to figurki, którymi można bawić się na wiele sposobów. Ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Obecnie jest to bardzo popularna zabawka, zna ją każda młoda dziewczynka i nie tylko. Posiada nawet profile na znanych portalach społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook. Produkcją tych lalek zajmuje się firma Mattel, która jest największym amerykańskim przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją zabawek.

Wielozawodowość lalek Barbie

Niejednokrotnie można było przekonać się, że lalka Barbie wykonuje wiele różnych zawodów czy czynności. Między innymi wcielała się w rolę policjantki, nauczycielki, pani weterynarz, piosenkarki, instruktorki fitness, lekarki, sekretarki czy nawet astronautki. Wśród nowszych modeli lalek można wyróżnić zawody, które kojarzą się głównie z mężczyznami. czyli programista, architekt, naukowiec, reżyser filmowy czy nawet prezydent. Pozwala to w pewien sposób zacierać stereotypy.

Ogromna garderoba lalek Barbie

W każdym wydaniu lalki Barbie wyglądają inaczej. Różnorodność jej kreacji, strojów jest oszałamiająca. Wielokrotnie widać lalki w pięknych balowych kreacjach, sukniach, spódnicach w szerokiej gamie barw. Stroje lalek nie kończą się tylko na wyjściowych kreacjach, ale lalki posiadają jeszcze wersje w stronach kąpielowych, sportowych czy odpowiednich do wykonywanego zawodu. Również nie brakuje im akcesoriów, biżuterii i różnego rodzaju butów, których chyba zazdrości jej każdy. Warto wspomnieć, że lalki Barbie ubierali również najwięksi projektanci takich marek jak: Gucci, Versace czy Dolce & Gabana.

Zróżnicowanie wśród lalek Barbie

Warto wspomnieć o tym, że lalki charakteryzuje różnorodność. Można wyróżnić rodzeństwo, gromadę przyjaciół zwierzęta oraz domy, samochody, łodzie. Każdą z nich wyróżnia wygląd, kolor skóry, rozmiar ciała, kolor włosów czy strój. Swojej specjalnej wersji lalki doczekała się nawet Marilyn Monroe, Lindsay Lohan czy obsada z filmów Zmierzchu.